You are currently viewing Curaprox czyści jamę ustną z iście szwajcarską precyzją

Curaprox czyści jamę ustną z iście szwajcarską precyzją

Curaprox to jedne z najbardziej popularnych szczoteczek na świecie. Produkowane są przez szwajcarską firmę, której misja „Lepsze zdrowie dla Ciebie” materializuje się w każdym jej produkcie. O ich wyjątkowości decyduje skuteczność, prostota, ergonomia i niebanalna kolorystyka. Zresztą epitetów ciśnie się na usta tyle, ile włókien Curen w główce tej wspaniałej szczoteczki.

Dlaczego Curaprox pretenduje do miana najlepszej szczoteczki?

Szczotkowanie to jedna z podstawowych, codziennych czynności związanych z higieną jamy ustnej. Dlatego im lepsze narzędzie wykorzystamy w jej utrzymaniu, tym rezultat będzie trwalszy, a efekt – czyli zęby pozostaną na dłużej. Gwarancją takiego bezpiecznego szczotkowania jest stosowanie szczoteczek Curaprox. Światowym bestsellerem jest szczoteczka CS 5460, która wyposażona jest w bardzo miękkie i elastyczne włókna Curen.

Jak działa włókno Curen?

Włókno Curen, stosowane w szczoteczkach Curaprox nie jest wykonane z nylonu – czyli materiału stosowanego przez większość producentów szczoteczek do zębów. Włókno Curen cechuje się wyjątkową delikatnością, zaokrągleniem na końcu i małą średnicą, która wynosi zaledwie 0,1 mm. Takie rozwiązanie niewiarygodnie dobrze wpływa na skuteczność czyszczenia. Pozwala umieścić znacznie więcej włókien Curen na główce szczoteczki, których miękkie i cienkie włosie penetruje trudno dostępne przestrzenie. I tym sposobem, niemal samoistnie, zostaje rozkodowany symbol sztandarowej szczoteczki CS 5460 – wyposażonej w 5460 włókna Curen.

Włókno Curen pośrednio wpływa na kształt i wielkość szczoteczek, co niewątpliwie przekłada się na możliwość dotarcia do odległych zakątków jamy ustnej. Mała główka szczoteczki naszpikowana armią ciasno osadzonego włosia, to istny buldożer w walce z płytką nazębną.

O tym jak doskonałe rozwiązanie oferuje Curaprox, najlepiej przekonać się w kontekście dostępnych szczoteczek na rynku. Co o nich wiemy? Być może niewiele. Ale najbardziej obiektywne są liczby, a one pokazują, iż standardowa szczoteczka do zębów posiada około 1000 – 2000 włókien. Różnica jest porażająca w stosunku do 5460 włókien Curen. Tak jak i efekty stosowania produktów Curaprox.

Szczoteczka, która dobrze leży w dłoni

Higiena jamy ustnej, to nie tylko zęby. I doskonale wie o tym producent Curaprox. Zęby, to tylko najbardziej widoczny element, który tkwi w naszej szczęce niczym drzewo w glebie. Ale słaba gleba, to i słaba, chwiejna roślina. Nie można mieć pięknych zęby, bez zdrowych dziąseł. One też wymagają pielęgnacji. Dlatego Curaprox swoje szczoteczki projektuje w taki sposób, by zarówno zęby jak i dziąsła, a zwłaszcza ich linia były właściwie wyczyszczona. Ośmiokątna rączka ułatwia utrzymanie właściwej pozycji podczas szczotkowania – z zachowaniem kąta 45 stopni. Wówczas połowa włosia szczoteczki spoczywa na dziąśle, a połowa na zębach.

Jest też rozwiązanie dla tych, spośród nas, którzy używają nadmiernej siły podczas szczotkowania. W tym wypadku idealnie spisuje się szczoteczka ATA ( Atraumatic Total Access). Jej okrągła rączka, pozbawiony wgłębienia na kciuk, wymusza uchwyt pozostałymi palcami, zmniejszając siłę nacisku.

Szczoteczka zaprojektowana na miarę każdego użytkownika

Z firmą Curaprox zaczyna się przygoda, która trwa przez pokolenia. W bogatej gamie produktów znajdą się szczoteczki stworzone z myślą o pacjencie, od jego najmłodszych lat, przez wiek dorosły, a kończąc na późnej starości:

  • szczoteczki dla dzici i ich pierwszych ząbków CURAkid
  • szczoteczki dla dzieci powyżej 5 roku życia
  • szczoteczki dla dorosłych
  • szczoteczki dla osób noszących aparaty ortodontyczne
  • szczoteczki dla osób z uszkodzeniami mechanicznymi zębów
  • szczoteczki pooperacyjne
  • szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

Autor: dseo.pl

Dodaj komentarz