[ultimate_spacer height=”20″]

Chirurgia stomatologiczna polega na leczeniu operacyjnym jamy ustnej. Wśród powszechnie wykonywanych zabiegów znajdą się różnego rodzaju ekstrakcje np. ekstrakcja zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrżniętych, ekstrakcja zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, ale także zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, czy operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki. Co więcej chirurgia stomatologiczna swym zasięgiem obejmuje leczenie stawów skroniowo-żuchwowych, ropni oraz przetok ustno twarzowych, nie obce są jej resekcje wierzchołka korzeni, podcinanie wędzidełek warg i języka, zabiegi na zatoce szczękowej.

Jednakże do najczęściej występujących zabiegów chirurgicznych można zaliczyć usuwanie zębów, które zalecane jest w sytuacji, gdy dalsze leczenie zęba nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, a jego pozostawienie zagraża zdrowiu. Mylne jest jednak przekonanie, że ekstrakcje dotyczą tylko i wyłącznie zębów całkowicie zniszczonych. Nieraz chirurg zmuszony jest usunąć zdrowy ząb np. na zlecenie ortodonty. W tym miejscu należy dodać, iż każda decyzja, która w konsekwencji prowadzi do usunięcia zęba powinna zostać dokładnie zdiagnozowana w oparciu o badania radiologiczne. A przed przystąpieniem do zabiegu chirurgicznego, lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad w kwestii ogólnego stanu zdrowia.

Wśród standardowo zbieranych informacji powinny znaleźć się m.in. dane z zakresu:

  • schorzeń ogólnych (padaczka, cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, choroby reumatyczne itp.)
  • przyjmowanych leków,
  • zaburzeń krzepliwości krwi,
  • alergii.

W naszym gabinecie możliwe jest wykonanie wszelkich niezbędnych badań, na kanwie których stomatolog zleca leczenie, w tym zabieg chirurgiczny. Dysponujemy bowiem doskonale wyposażoną pracowniom RTG/ RVG, dzięki czemu obraz z rentgena w mgnieniu oka znajduje się na monitorze komputera, gdzie może zostać poddany dodatkowej obróbce.

[bsf-info-box icon=”Defaults-km-icon-info” icon_size=”32″ icon_style=”circle” icon_animation=”pulse” pos=”square_box” box_bg_color=”#ff8f3a” title_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” desc_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:600″ desc_font_style=”font-weight:600;” title_font_size=”desktop:15px;” desc_font_size=”desktop:15px;” desc_font_color=”#ffffff”]W trosce o szeroko pojmowany komfort pacjenta wszystkie wykonywane zabiegi przeprowadzane są przy użyciu środków znieczulających, a w wachlarzu oferowanych usług znajdują się również te z zakresu protetyki, czy implantologii.[/bsf-info-box]
dent22 chirurgia stomatologiczna

Umów się na wizytę

[sy_cf7 cf7_id=”118″ cf7_style=”dent”]
[ultimate_spacer height=”20″]