[ultimate_spacer height=”20″]

Implanty zębów – to rozwiązanie w stomatologii, którego celem jest odtworzenie brakującego zęba. Sam implant nie uzupełnia braku zębowego. Implant dentystyczny jest bowiem odpowiednikiem korzenia zęba. Osadza się go w kości szczęki lub żuchwy dzięki czemu stanowi on podstawę (filar) pod podbudowę protetyczną: koronę, most lub protezę po procesie całkowitego wygojenia się filara (proces osteointegracji)

Implatntologia to dział stomatologii, zajmujący się odtworzeniem brakującego uzębienia. Ekstrakcja nawet jednego zęba nie pozostaje obojętna dla całego układu gryzienia, ponieważ powoduje zachwiania w danym łuku, a także pomiędzy łukami (górnym i dolnym) oraz w aparacie utrzymującym ząb w kości i stawach skroniowo-żuchwowych. Konsekwencją utraty zęba jest stopniowy proces przesuwania się, albo wysuwania się pozostałych zębów w kierunku tych, z którymi mogłyby się kontaktować. Dodatkowo nieuzupełniona przestrzeń będzie powoli redukować kość w tym miejscu. Dlatego warto stosunkowo szybko skorzystać z zabiegu wszczepienia implantu, aby w przyszłości uniknąć kosztów związanych z odbudową kości, czy podniesieniem dna zatoki szczękowej.

[bsf-info-box icon_size=”32″ title=”Implant zęba” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#d82051″ box_bg_color=”#f2f2f2″ desc_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:600″ desc_font_style=”font-weight:600;”]Implant nie uzupełnia braku zęba. Stanowi coś w rodzaju „nowego korzenia”, który osadza się w miejscu braku. Wyglądem przypomina gwintowaną śrubę, która wykonana jest z tytanu, czyli materiału wysoce biozgodnego (w pełni akceptowalnego przez organizm). I to właśnie na jego podstawie dokonuje się odbudowę protetyczną: koronę, most, czy protezę. A zatem dzięki implantom można wypełnić brak pojedynczego zęba, kilku, a nawet wszystkich zębów.[/bsf-info-box]

Leczenie implantologiczne można zwykle podzielić na dwie tury:

  • etap chirurgiczny
  • etap protetyczny.

Etap chirurgiczny:

Pierwsza część obejmuje zabieg wszczepienia implantu, który odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Po osadzeniu implantu w kości chirurg zaszywa ranę pozabiegową, z której szwy należy usunąć po około 7- 10 dniach. Okres gojenia się ma charakter indywidualny, ale można przyjąć, że trwa nie dłużej niż 6 miesięcy (zazwyczaj 3 miesiące). W tym czasie nasz pacjent użytkuje uzupełnienie tymczasowe, zwłaszcza gdy implantacja odbywa się w miejscach ważnych z punktu widzenia estetyki.

Etap protetyczny:

Druga część (etap protetyczny) ma miejsce po całkowitym zrośnięciu kości. Odbudowa protetyczna sprowadza się do pobrania wycisku wszystkich zębów, tak aby doskonale odtworzyć zgryz pacjenta. Następnie wyciski przekazywana są do pracowni protetycznej, która zajmuje się wykonaniem zęba (zębów), nadając mu odpowiedni kształt, kolor, tak by wyglądał i funkcjonował jak naturalny.

implanty zębów Kraków

Implanty zębów – umów się na wizytę

[sy_cf7 cf7_id=”118″ cf7_style=”dent”]
[ultimate_spacer height=”20″]