+48 12 635 88 98 lub +48 721 20 21 22 rejestracja@dent22.pl
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmującej się profilaktyką i leczeniem próchnicy.

Próchnica jest bodaj najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów, którą leczy się poprzez usunięcie chorych tkanek zęba i założeniu w miejsce powstałych ubytków wypełnienia kompozytowego tzw. plomby. Dzięki zaawansowanej technice, użyciu wysokiej klasy materiałów, a także dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy jesteśmy w stanie przywrócić zębom ich naturalny kształt. Dysponujemy również szeroką gamą kolorów wypełnień, co sprawia, że zastosowane wypełnienie nie odbiega odcieniem od naturalnej części zęba i wyleczony ząb wygląda perfekcyjnie.

Stomatologia zachowawcza Kraków

To nie tylko walka z próchnicą, to również leczenie endodontyczne (kanałowe), polegające na oczyszczeniu z systemu kanałów korzeniowych zębów z zainfekowanej bądź obumarłej miazgi zęba i dokładnym wypełnieniu ich odpowiednim materiałem.

Działanie szkodliwych czynników jak również upływ czasu powoduje, że pojawiają się ubytki próchnicze jak również występują choroby zębów oraz przyzębia. Na tym etapie niezbędne są działania i leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej.

Podstawowe zabiegi to: 

-Leczenie zachowawcze próchnicy:
-Leczenie endodontyczne (kanałowe): 

CEL: Rozpoznawanie i leczenie chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych (otaczających korzeń zęba). Często jest to jedyna metoda zachowania zęba z rozwiniętą próchnicą powikłaną zapaleniem miazgi, martwicą lub zgorzelą. 

METODA: Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwiczej miazgi. Następnie poszerza się mechanicznie i odkaża kanały, a na koniec wypełnia szczelnie specjalnym materiałem.

W trosce o naszych Pacjentów wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Zapewniamy indywidualne podejście do pacjenta, a także do problemu z jakim się do nas zgłasza. Oczywiście, zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych, dzięki którym możliwa staje się szybka reakcja na pojawiające się dolegliwości. Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny w jaki wyposażony jest nasz gabinet, a także wykwalifikowany personel zapewnia właściwy dobór metody leczenia.

Dla tych których ból przeraża oferujemy bezbolesne podawanie znieczulenia TheWand. Wszystkie zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie bezboleśnie. Zapraszamy !
stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza – umów się na wizytę    Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

    Wyślij
    Wyślij