[ultimate_spacer height=”20″]

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmującej się profilaktyką i leczeniem próchnicy.

Próchnica jest bodaj najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów, którą leczy się poprzez usunięcie chorych tkanek zęba i założeniu w miejsce powstałych ubytków wypełnienia kompozytowego tzw. plomby. Dzięki zaawansowanej technice, użyciu wysokiej klasy materiałów, a także dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy jesteśmy w stanie przywrócić zębom ich naturalny kształt. Dysponujemy również szeroką gamą kolorów wypełnień, co sprawia, że zastosowane wypełnienie nie odbiega odcieniem od naturalnej części zęba i wyleczony ząb wygląda perfekcyjnie.

[bsf-info-box icon_size=”32″ title=”Stomatologia zachowawcza Kraków” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#d82051″ box_bg_color=”#f2f2f2″ desc_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:600″ desc_font_style=”font-weight:600;”]

To nie tylko walka z próchnicą, to również leczenie endodontyczne (kanałowe), polegające na oczyszczeniu z systemu kanałów korzeniowych zębów z zainfekowanej bądź obumarłej miazgi zęba i dokładnym wypełnieniu ich odpowiednim materiałem.

[/bsf-info-box]

Działanie szkodliwych czynników jak również upływ czasu powoduje, że pojawiają się ubytki próchnicze jak również występują choroby zębów oraz przyzębia. Na tym etapie niezbędne są działania i leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej.

Podstawowe zabiegi to: 

-Leczenie zachowawcze próchnicy:
-Leczenie endodontyczne (kanałowe): 

CEL: Rozpoznawanie i leczenie chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych (otaczających korzeń zęba). Często jest to jedyna metoda zachowania zęba z rozwiniętą próchnicą powikłaną zapaleniem miazgi, martwicą lub zgorzelą. 

METODA: Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwiczej miazgi. Następnie poszerza się mechanicznie i odkaża kanały, a na koniec wypełnia szczelnie specjalnym materiałem.

W trosce o naszych Pacjentów wszystkie zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Zapewniamy indywidualne podejście do pacjenta, a także do problemu z jakim się do nas zgłasza. Oczywiście, zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych, dzięki którym możliwa staje się szybka reakcja na pojawiające się dolegliwości. Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny w jaki wyposażony jest nasz gabinet, a także wykwalifikowany personel zapewnia właściwy dobór metody leczenia.

[bsf-info-box icon=”Defaults-km-icon-info” icon_size=”32″ icon_style=”circle” icon_animation=”pulse” pos=”square_box” box_bg_color=”#ff8f3a” title_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” desc_font=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:600″ desc_font_style=”font-weight:600;” title_font_size=”desktop:15px;” desc_font_size=”desktop:15px;” desc_font_color=”#ffffff”]Dla tych których ból przeraża oferujemy bezbolesne podawanie znieczulenia TheWand. Wszystkie zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie bezboleśnie. Zapraszamy ![/bsf-info-box]
stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza – umów się na wizytę

[sy_cf7 cf7_id=”118″ cf7_style=”dent”]
[ultimate_spacer height=”20″]