+48 12 635 88 98 lub +48 721 20 21 22 rejestracja@dent22.pl
Endodoncja – leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe zębów (endodontyczne) na czym polega?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu z kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwiczej miazgi a następnie na mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów, które, w dalszej kolejności, wypełniane są szczelnie specjalnym materiałem stomatologicznym. Dopiero po zakończeniu tego etapu możliwa jest odbudowa korony zęba za pomocą materiału do wypełnień oraz wykonanego, specjalnie dla Pacjenta, wkładu koronowo-korzeniowego lub korony.

Leczenie kanałowe jest zabiegiem czasochłonnym, wymagającym sporych umiejętności, wiedzy oraz specjalistycznego oprzyrządowania. W efekcie nie jest to zabieg tani jednak, co należy podkreślić, bardzo skuteczny a niektórych przypadkach- wymagany.

Alternatywnym postępowaniem dla leczenia endodontycznego jest zabieg usunięcia zęba. Zważywszy jednak na konsekwencje w obrębie wyrostka zębodołowego w miejscu po usunięciu zęba (zaniki) oraz koszty związane z uzupełnianiem braku, jest to zabieg który należy rozważać w ostateczności.

Kiedy stosować leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne stosuje się w Pacjentów, którzy odczuwają dolegliwości w wyniku rozwiniętej próchnicy powikłanej zapaleniem miazgi, martwicą lub zgorzelą. Zaleca się go przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, lub np. ze wskazań protetycznych przed wykonaniem korony lub mostu.

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz chorób tkanek około wierzchołkowych zęba. Podstawową metodą działania w leczeniu endodontycznym jest leczenie kanałowe.

W wielu przypadkach jest to jedyna możliwość wyleczenia zęba.

Dla tych których ból przeraża oferujemy bezbolesne podawanie znieczulenia TheWand. Wszystkie zabiegi wykonywane są w naszym gabinecie bezboleśnie. Zapraszamy !
leczymy kanałowo zęby

Nie zwlekaj z leczeniem kanałowym – umów się na wizytę    Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

    Wyślij
    Wyślij